Dupa, dupa i dupaaaaa

Dupa, dupa, dupaaaaa – nie to nie skrecze z Niemena, to tykający zegar. 40 latek zbliża się nieubłaganie. Jak tu godnie wejść w ten wiek. Na razie jest 39,5 ale to już niedługo…

Ile razy to już słyszałem, dorośnij, weź przestań się ubierać jak gówniarz, masz już swoje lata. I co z tego?
No mam już swoje lata ale dalej nie zamierzam się starzeć, nie zamierzam tetryczeć – a że inni to robią? No i co? Czy ja muszę być taki jak wszyscy?
Generalnie mam to w tytułowej dupie!

Owszem, podczas wykonywania zadań służbowych – wbijam w gajer i zamieniam się w menadżera z przyprószonymi siwizną skroniami. Czasem jest to nawet fajne, ale na dłuższą metę męczą mnie krawaty i sztywne kołnierzyki koszul. Na pytanie kim jestem – dalej sobą, tym samym gościem, który opowiada z pasją dowcipy, kocha motocykle i nie stroni od mocnych wrażeń .

Pewnego dnia życie przeleci Ci przed oczami – upewnij się, że będzie co oglądać! No właśnie, tylko co bym miał do oglądania, żyjąc tak, jak każą konwenanse?
To dopiero przykre, nic tylko wyjechać nad morze… żeby przyzwyczajać się do piachu… 😉
Nie! Ja protestuję! Nie zamienię się w tetryka, choć by nie wiem co! Mówcie co chcecie, że to kryzys wieku średniego lub inne takie.
Ja po prostu kocham życie!

Twój uśmiech może zmienić świat ale nie pozwól, żeby świat sprawił, że przestaniesz się uśmiechać!

Życie jest piękne, pełne niespodzianek, zawiłych zakrętów a za każdym z nich czeka przygoda. Tylko od nas zależy jak się dana przygoda skończy. Społeczeństwo uczy nas już od małego, że trzeba się umartwiać, nie wolno być szczęśliwym, bogatym i trzeba pamiętać o śmierci…
Taaaaaakkkkk! Same zakazy, nakazy i nic nie wolno. Wyobraźcie sobie, że kupujecie urządzenie a szkolenie zaczyna się od listy rzeczy, których Ci nie wolno ale są dostępne. Taki telewizor. Bierzemy pilota do ręki, klikamy w opcje i nagle naszym oczom ukazuje się napis – nie dotykaj, bo jeszcze zobaczysz wszystko w kolorze. Następna opcja, nie dotykaj bo jeszcze odkryjesz fajne nowe kanały….

Litości…. Ja tak nie chcę, nie będę i mam w tytułowej dupie tego typu zakazy. Chcę spróbować jak najwięcej rzeczy w życiu, chcę być szczęśliwy na miarę swoich możliwości. Dlaczego nie mogę ubrać sobie kapelusza i koszulki z Garfield’em? No dlaczego? Bo nie wypada? Czasem widzę jak ludzie spoglądają na mnie i pewnie myślą – stary a głupi. No i co? Niech sobie myślą.

Dla mnie najważniejsze jest to, że jestem sobą, nie będę starzał się jak wszyscy, po prostu nie będę. Życie jest za krótkie na takie akcje. Mamy w nim ograniczoną ilość szans na bycie szczęśliwym. Nie ma czasu na pierdoły – możesz się modlić do Boga, do Manitou czy Potwora Spaghetti o szczęście, powodzenie, pieniądze czy urodę. Zdradzę Ci tajemnicę wszechświata – jak nie ruszysz dupy i nie wstaniesz z kolan, to żadne modlitwy nie pomogą. Szczęście sprzyja tym, którzy próbują życia a nie czekają na cud i mannę z nieba.

Bierz co dają, dziel i rządź – bądź sobą na 100%, nie zastanawiaj się nad tym, co mówią inni – bo kto uczynił ich ekspertami w dziedzinie życia, Twojego życia, to Ty decydujesz co Cię uszczęśliwia a co nie!

Bądż inny i żyj jak chcesz! Normalni mogą tylko pozazdrościć!

Walić konwenanse! Idę dziś poskakać na trampolinie! Będzie Fun!

Autor: Daniel Trzciński
Praca w domu to czasem piekło! Jeśli często odczuwasz to samo to dobrze trafiłeś(aś) – wspólnie poskromimy tego demona.